+90 (555) 580 28 40
info@nicoletta.com.tr

Nicoletta'da Sürdürülebilirlik

Organik sertifikalara sahip çevre dostu bir şirketiz.

Dünyanın her geçen gün artan nüfusu ve sanayileşmesi karşısında kendimizi çevreye ve topluma karşı sorumlu hissediyoruz. Markamızın kuruluşundan bu yana kaynak kullanımımızın ve üretimimizin etik değerlerimize uygun olmasını sağladık. Bu bağlamda ürettiğimiz ürünlerde kullandığımız tüm malzemelerin çevre dostu ve organik olmasına dikkat ediyoruz. Sertifikasyon sürecinden geçtiğimiz bu konuda aldığımız OEKO-TEX sertifikası da ürünlerimizin zararsız ve organik olduğunun kanıtıdır.

OEKO-TEX, hammadde, ara ürün ve nihai tekstil ürünleri üretiminin her kademesinde ve aksesuarlar için dünya çapında standartlaştırılmış, bağımsız bir test ve sertifikasyon sistemidir. Sadece zararlı maddelere karşı test edilmiş nihai ürünler STANDARD 100 etiketi ile piyasada satışa sunulabilir. STANDARD 100 uyarınca zararlı madde testleri önemli yasal düzenlemeleri, yasal olarak henüz düzenlenmemiş olsa da sağlık açısından riskli çok sayıda kimyasalı ve ayrıca sağlık hizmetleri ile ilgili farklı parametreleri dikkate alır.

Sertifika No: 2020OK1290

OEKO-TEX Hakkında

Katı kriterler

Ürünün her bileşeni katı OEKO-TEX® test kriterlerini karşılamalıdır:
kaplama, dış malzeme ve dikişlerden aplike ve fermuara kadar.

Küresel Standartlar

Test kriterleri dünya çapında standartlaştırılmıştır ve yeni bilimsel bilgilere veya yasal gerekliliklere göre en az yılda bir kez güncellenir.

Bağımsız test enstitüleri

Testler yalnızca tarafsız ve bağımsız test enstitüleri OEKO-TEX®
tarafından gerçekleştirilmekte ve sertifikalandırılmaktadır.